Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко вважає, що Україна має всі шанси стати джерелом енергетичної безпеки для Європи. На його думку цьому сприятиме виробництво біометану.

Міністр вважає, що наша країна має всі ключові важелі для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану, завдяки чому може стати центром із його виробництва та постачання. Сферу він вважає економічно перспективною також для аграріїв. Насамперед, завдяки заощадженню коштів на електроенергію та використання їх задля розширення власного виробництва.

За словами Лещенка, аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії з відходів та вторинних продуктів власного виробництва. Таким чином аграрний сектор може суттєво підсилити НАК “Нафтогаз України” з точки зору енергонезалежності.

В умовах надзвичайно дорогих газу та електроенергії не лише продовольча безпека, а й енергобезпека, неможлива без агросектора. Особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках зеленого курсу, — наголосив Роман Лещенко

Нагадаємо, що днями Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram