Українські молочарі розповіли про необхідні кроки у наступному році для підтримки галузі

Photo by Mary Skrynnikova (unsplash.com)
Редакція GrowHow.in.ua   2022-13-22
Цього року на світових ринках відбулася рецесія у галузі молочних продуктів. На жаль для виробників, ціни продовжують знижуватися і, найймовірніше, ця тенденція продовжиться й наступного року. Як повідомив milkua.info, про це зазначили у Асоціації виробників молока (АВМ).

Окрім загальносвітових проблем, українські молочарі мусять пристосуватися і до воєнних умов. До того ж, споживання молокопродуктів в Україні падає як через зниження купівельної спроможності споживачів, так і через зменшення кількості покупців, адже чимало людей вимушені були виїхати за кордон. Фахівці АВМ поділилися своїм баченням необхідних кроків, які можуть допомогти молочній галузі України вижити у складних умовах наступного року.

Як один з важливих кроків виділили необхідність знизити ставку ПДВ на молоко-сировину і готову молочну продукцію. Експерти вважають, що цей крок підтримає купівельну спроможність українців та внутрішнє споживання. Другим важливим етапом є продовження переговорів з ЄС про пролонгацію безмитного ввезення на територію ЄС молочних продуктів.

Також експерти виділили важливість пришвидшення розмінування полів для проведення весняно-польових робіт та відновлення державної підтримки для молочної галузі.

Читайте також: Монополістське становище ритейлу позбавило молокопереробників обігових коштів — молочарі вимагають законодавчого врегулювання

У АВМ зазначили і про запровадження повноцінної національної програми «Шкільного молока», яка повинна включати заходи із просвітництва та популяризації молочних продуктів серед дітей, їхніх батьків та педагогів. Для її часткового фінансування вважають за доцільне прийняти прийняти закон «Про акциз на солодкі газовані напої».

З точки зору виробників, важливим етапом в АВМ вважають кооперацію та створення єдиного бренду українських молокопродуктів. Це дасть змогу брати участь у великих світових тендерах і розвивати українский молочний експорт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram