Глибокорозпушувач TERRALAND ідеально працює навіть по мерзлому ґрунті

В перший рік господарювання у ТОВ «Жовківський ППР», що у Львівській області, постало питання позбавлення шкідливого ущільнення полів в обробітку. Попередні орендарі землі використовували оранку. Минулого року в господарстві організували демопоказ багатьох агрегатів, після цього вирішили придбати глибокорозпушувач TERRALAND TN3000D7R PROFI від BEDNAR. Агрегат має 3 метри робочої ширини.

– Після основного обробітку ґрунту ми також здійснюємо підживлення шланговою системою полів рідкою органікою, тому вкрай важливо, щоб поле було максимально вирівняне. Саме TERRALAND ідеально справився з поставленими завданнями. Завдяки цьому агрегату зберігаємо таку дорогоцінну вологу, – розповідає Олексій Демчук, керівник аграрного напряму ТОВ «Жовківський ППР».

Олексій Демчук, керівник аграрного напряму ТОВ «Жовківський ППР»

Крім того, TERRALAND підійшов господарству за навантаженням на трактор. Глибокорозпушувач агрегатується з Fendt 936 Vario. Робоча швидкість – від 4 до 8 км/год, залежно від поля. За зміну обробляє від 35 до 50 га, що також залежить від типу та стану ґрунту – на вологому і важкому продуктивність, звісно, нижча. Всього в господарстві на початок цього сезону обробили глибокорозпушувачем 545 га.

У ТОВ «Жовківський ППР» вирощують кукурудзу в монокультурі для потреб тваринництва. Глибину обробітку встановлюють після того, як визначили панетрометром товщину шкідливого ущільнення. Відтак, задають глибину 35-45 см.

– Один момент у глибокорозпушувачі TERRALANDмене приємно здивував. Торік ми зібрали кукурудзу дуже пізно й основний обробіток ґрунту робили, коли вже земля достатньо промерзла. Та, незважаючи на це, усі площі закрили цим агрегатом без жодних травм для нього. Жодної тріщини, жодної поломки не було навіть після роботи по мерзлому ґрунті, – ділиться досвідом пан Олексій.

Агрегат у господарство поставила та запустила «Компанія ЛАН». Після цього фахівці компанії ще кілька разів приїжджали для консультацій і допомоги з налаштуванням – сервіс, за словами представника підприємства, у дилера якісний і оперативний, фахівці відповідальні.

– Цього року ми заклали демонстраційне поле для вивчення різних типів обробітку ґрунту, як-от дискування, глибоке розпушування, оранка. Хочемо зясувати, як основний обробіток ґрунту впливає на врожайність кукурудзи, на ступінь зараження фузаріозом (для потреб тваринництва нам важливо, щоб зерно було не токсичне). Також порахуємо економіку питання, а потім визначимося, яку техніку нам ще потрібно придбати, – резюмував керівник аграрного напряму.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram