Українські аграрії вибирають ґрунтообробні агрегати BEDNAR із робочими органами підвищеної зносостійкості та довговічності

Після повномасштабного наступу рашистських військ на Україну економічна ефективність виконання всіх польових робіт набула ще більшого значення. Через проблеми з експортом української продукції та отриманням справедливої ціни за вирощений урожай вітчизняні фермери вимушені все ґрунтовніше підраховувати свої прибутки та витрати. На особливому рахунку – кожен літр пального та кожна гривня, витрачена на сервіс техніки.    
Водночас українські аграрії вже не хочуть повертатися у технологічне минуле. Кожен  сільгоспвиробник знає, що чимало економічних викликів сьогодення він може вирішити завдяки сучасним інноваційним технологіям, розробленим знаними у світі виробниками агротехніки.

Наприклад, упродовж багатьох років у сотнях сільгосппідприємств України успішно працюють посівні та ґрунтообробні агрегати чеської компанії BEDNAR. Виробники зуміли знайти ідеальний баланс між якістю роботи та ціною машин. Саме завдяки цьому, попри нинішню нелегку ситуацію, чеська техніка, забарвлена у яскраво жовтий колір, прямує до своїх власників в Україні. Імпонує українським фермерам і позиція компанії BEDNAR, котра відразу після повномасштабного вторгнення вийшла із російського ринку та висловила підтримку Україні.

Обладнання BEDNAR цілком вкладається у концепції сучасних агротехнологій, які застосовують в Україні. Зокрема, великий попит серед аграріїв мають глибокорозпушувачі TERRALAND, які здатні покращувати структуру ґрунту на глибину до 65 см із одночасним внесенням міндобрив на різних горизонтах. У багатьох вітчизняних господарствах агрегати BEDNAR TERRALAND обробляють за сезон по 2-2,5 тисячі гектарів, демонструючи виняткову продуктивність та витривалість.

Довідка

Глибокорозпушувачі BEDNAR TERRALAND TN

Навісні глибокорозпушувачі TERRALAND TN доступні з робочою шириною 3 і 4 метри, з п’ятьма, сімома або дев’ятьма стійками. Їх виготовляють у версії M, яка дає змогу обробляти ґрунт на глибину до 55 см, або версії D для максимальної глибини до 65 сантиметрів. Доступні варіанти з гідравлічним захистом або розривним болтом.

Ці агрегати є надзвичайно надійними завдяки високій прохідності рами, розташуванню стійок, їх захисту і, перш за все, дуже міцній конструкції основної рами, виготовленої з високоміцної сталі Alform. Долота легко підбирати для необхідної операції.

BEDNAR пропонує стійки Active-Mix для глибокого розпушування з активним перемішуванням ґрунту або стійки Zero-Mix з негативним кутом для аерації ґрунту без активного перемішування.

Долота Long Life: вигідна математика

Ця техніка, вважають у компанії BEDNAR, має неабияку перспективу. Виробник зініціював важливе конструктивне вдосконалення для своїх глибокорозпушувачів (а також інших ґрунтообробних агрегатів) – долота Long Life, що буквально означає «Довге життя», шириною 40 мм, 55 мм чи 70 мм.

А – Долото LONG LIFE 40 мм. Б – Долото LONG LIFE 70 мм

Довідка

Долото Long Life

Долота 40 мм призначені для глибокого розпушування, особливо важких ґрунтів. Ці робочі органи Long Life оснащені твердосплавними пластинами і забезпечують значно більший строк експлуатації, що підвищує ефективність використання агрегата. Посилене карбід вольфрамом і оснащене ударостійким носиком долота, що запобігає пошкодженню від потрапляння долота на камінь. Вища зносостійкість значно зменшує витрати на запчастини, а також час на їх заміну. Робочі органи Long Life можна використовувати також на дисколапових культиваторах ACTROS, глибокорозпушувачах TERRASTRIP, компакторах SWIFTER, штригельних боронах STRIEGEL, універсальних культиваторах VERSATILL та FENIX.

Красномовна назва долота свідчить і про його добротність: як порівняти з високоякісними стандартними долотами шириною 60 та 80 мм, функціональні елементи Long Life володіють значно вищою зносостійкістю та довговічністю.

– За даними виробника їхній термін служби може перевищувати стандартні долота майже в 10 разів. Результати польових випробувань у Чехії взагалі продемонстрували вражаючий результат — у 17 (!) більше, аніж звичайні долота. Нехай ми зробимо поправку на особливості ґрунтів та якісь інші моменти, але однак тривалість експлуатації робочих органів Long Life буде довшою в 5-8 разів, – зазначає Дмитро Хоменко, продукт-менеджер BEDNAR  у компанії «АМАКО Україна».

NB: Термін експлуатації робочих органів Long Life майже вдесятеро довший

Взявши за основу показники вартості та тривалості експлуатації стандартних робочих частин  та доліт Long Life, в АМАКО провели цікаві випробування та арифметичні підрахунки.

– Ресурс стандартного 80-міліметрового долота під час роботи глибокорозпушувача становить 350 гектарів і, до речі, це хороший результат, з огляду на високі навантаження під час роботи на глибину 40-60 см. Водночас довговічність Long Life сягає майже неймовірних 2500 (!) гектарів. Вартість обох комплектів відрізняється лише у 4,8 разів. Здійснивши нехитрі підрахунки, ми бачимо, що застосування доліт Long Life дає змогу заощадити майже 55% на 1 га – 0,44 євро лише на вартості змінних робочих органів, – пояснює продукт-менеджер АМАКО.

NB: Застосування доліт Long Life дає змогу заощадити майже 55% на 1 га

Обробіток глибокорозпушувачем BEDNAR TERRALAND дозволяє без додаткових зусиль — тільки на долотах — зекономити по 440 євро на кожній тисячі гектарів землі. Упродовж сезону, напрацювавши 2,5 тисячі гектарів  (робоче навантаження функціональних частин Long Life), довговічніші долота зменшують витрати господарства на понад 1000 євро. Неймовірно, але факт: те, що на перший погляд видається дорожчим, насправді дає змогу заощадити доволі значні кошти.

Однак прямою вигодою, як-от вартість самих робочих елементів, економія від застосування Long Life не завершується. Що вужчі долота – то менший опір ґрунту, у підсумку – зменшення споживання пального та витрат ресурсу трактора, підвищення ефективності проведення польових робіт. Важливо зазначити, що непрямі видатки, зумовлені зупинками для заміни робочих елементів агрегата, нерідко можуть перевищувати вартість самих запасних частин.

NB: Використання доліт Long Life мінімізує час простою техніки.

– Улітку минулого року ми придбали 13 глибокорозпушувачів BEDNAR TERRALAND. Це машини із нестандартним компонуванням, виготовлені спеціально під наші потреби – 4-метрова робоча ширина із сімома стійками. Чому вибрали саме BEDNAR? З часом ми прийшли до того, що всі закупівлі техніки здійснюємо лише після проведення польових випробувань на наших полях. Саме BEDNAR TERRALAND показали себе якнайкраще, і на сьогодні ми переконалися в правильності нашого вибору, – розповідає Анатолій Волошин, головний інженер компанії «Агропросперіс».

Ризикувати не стали: усі 13 глибокорозпушувачів придбали відразу із вузькими долотами Long Life. Під час їх експлуатації, як зазначає Анатолій Волошин, переконалися, що це рішення правильне на всі 100%.

– Агрегати працюють у різних наших відділках та мають неоднакові напрацювання — до 2,5 тисяч гектарів. Жоден із них нас не підвів, і ми не замінювали робочих органів. На наших полях є різні, здебільшого суглинисті й дуже непрості ґрунти, проте і власне BEDNAR TERRALAND, і, зокрема, долота Long Life показують себе дуже добре. Річ у тім, що наші агрономи з часом дійшли висновку, що найбільш ефективним рішенням буде заміна класичної оранки на глибоке розпушення ґрунту, яке фактично можна проводити щороку. Це краще як із погляду агрономії, так і щодо зниження витрати пального. У нас досить значне навантаження на глибокорозпушувачі. Я не можу зараз сказати, скільки пального ми заощадили завдяки вужчим долотам, але очевидно, що економія є, – стверджує Анатолій Волошин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram