Україна зараз потребує близько 80 тисяч рукавів для зберігання зерна

Рукави для зберігання зерна, фото з Фейсбук-сторінки Комітету аграрної та земельної політики ВР
За оцінками експертів Україні зараз потрібно до 80 тисяч рукавів для зберігання зерна. Про це повідомили у Комітеті аграрної та земельної політики Верховної Ради.

Як зазначив голова комітету Олександр Гайду, пришвидшить процедуру закупівлі таких рукавів та здешевить їх вартість звільнення від ввізного мита. Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада може скасувати мита на товари для зберігання та перевезення зерна. Пан Гайду є автором законопроєкту, він вважає, що це шанс врятувати урожай в умовах заблокованих портів та переповнених сховищ.

— На жаль, частина аграріїв вже продають зібране нижче собівартості. Деякі навіть не знають, чи збирати взагалі. Це не вихід із ситуації, а удар по кожному господарству, продбезпеці держави та всього світу. Якщо ми зараз не активізуємося, а експортні шляхи не розширяться, у жовтні наші елеватори переповняться, аграрії розпродадуть урожай за безцінь, не зможуть виплачувати орендну плату і зрештою відмовляться сіяти наступного року. Аби цього не сталося, маємо сьогодні створити усі умови, аби зберегти врожай і підтримати наших аграріїв. Пільгові умови для закупівлі рукавів — один з таких способів, — зазначив Олександр Гайду.

Він додав, що в Україні вже зібрали і намолотили понад 1 млн тонн врожаю. Очікуваний прогноз — близько 50 млн тонн. Однак темпи експорту минулорічного врожаю низькі — близько 2,2 млн тон за червень. Це означає, що потужностей працюючих елеваторів не вистачить, аби зберегти збіжжя минулого і цього років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram