Кліщі на посівах та насадженнях: як обрати ефективне рішення

Сьогоднішні погодні умови сприятливі для розвитку та поширення в посівах і насадженнях культурних рослин різних видів кліщів. Фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK закликають не ігнорувати цю проблему і докласти максимум зусиль для її своєчасного та повноцінного вирішення.

За словами керівника агрономічного департаменту компанії Олександра Мигловця, наслідки пошкодження кліщами для культур можуть бути фатальними. Вони призводять до посилення транспірації, відповідно, до порушення водного балансу, а також погіршення обмінних і фотосинтетичних процесів у рослинах. Внаслідок цього листки вкриваються знебарвленими плямами, а згодом скручуються та опадають.

Внаслідок опадання листя плоди формуються недорозвиненими, з невідповідним товарним виглядом і зниженими якісними показниками. Очевидно, що це впливає на недобори урожайності. Наприклад, на сої вони можуть становити від 60% до понад 80%. Плодові насадження можуть втратити до 45% урожайності через кліщів, виноград та овочева група до 60%.

NB: Фахівці радять регулярно візульно оглядати посіви та насадження і при потребі вчасно застосовувати високоефективні акарициди.

Зважаючи на кількість поколінь, які кліщі здатні утворити за сприятливих умов впродовж сезону, Олександр Мигловець рекомендує обирати препарати, здатні контролювати цих шкідників на всіх стадіях розвитку. Він радить віддати перевагу інноваційній розробці від фахівців UKRAVIT SCIENCE PARK інсекто-акарициду Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л).

Абамектин у його складі контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка є інгібітором передачі нервових імпульсів. У результаті цього шкідників паралізує, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть.

Спіродиклофен — це контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен є високотоксичним для яєць, личинок і німф кліщів. Він також впливає на дорослих самок, порушуючи їх фертильність та ефективний проти сисних шкідників (листоблішок, попелиць, трипсів).

Ескаліп високоефективно контролює різні види рослиноїдних кліщів, а також окремих сисних і мінуючих шкідників на польових культурах і плодово-ягідних насадженнях. Завдяки оптимальному поєднанню діючих речовин він забезпечує високу ефективність навіть проти кліщів, що набули резистентності до поширених акарацидів, — зазначив Олександр Мигловець.

Препарат забезпечує одночасно швидкий “нокаут-ефект” і тривалий період захисної дії. Додатково він має трансламінарну дію, що дозволяє знищувати кліщів на нижньому боці листків, де вони зазвичай найбільше локалізуються.

Значною перевагою в умовах спекотного цьогорічного літа є те, що ефективність дії цього інсекто-акарициду мінімально залежить від погодних умов. При цьому він має тривалу фотостабільність і здатен швидко проникати крізь воскові нальоти, які рослини формують за несприятливих погодних умов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram