Україна вперше стала найбільшою постачальницею сирів до Євросоюзу

Україна за три квартали 2022 року стала найбільшим постачальником масла та сирів до країн Європейського Союзу. Про це повідомило Інфоагро з посиланням на дані Єврокомісії про торгівлю молочними продуктами.

За підсумками дев’яти місяців Україна експортувала в ЄС 4,3 тис. т вершкового масла і посідає першу позицію в рейтингу. За даними аналітиків, конкурентами українському маслу на ринку ЄС є турецька та новозеландська продукція. Однак очікується, що за підсумками року Україна збереже лідерські позиції.

За цей же період у ЄС з України поставлено 1,5 тис. т сирів. Таким чином Україна вперше стала найбільшою постачальницею цих товарів до країн Євросоюзу, проте аналітики прогнозують, що за підсумками року Україна може опинитись на другому місці.

Читайте також: За період воєнного стану збільшилась кількість виробників продуктів тваринного походження з правом експорту до ЄС

Експерти пояснили, що збільшити експорт вершкового масла та сиру українським компаніям вдалось завдяки зміні промислового балансу через війну, зняттю торговельних обмежень із боку ЄС та сприятливій ціновій кон’юнктурі для ЄС та України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram