Україна та США оновлять торговельну угоду

Україна та США розпочали переговори щодо оновлення Угоди про торговельне та інвестиційне співробітництво, укладеної між країнами 2008 року. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як йдеться у повідомленні, про започаткування переговорного процесу домовилися перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко та торговий представник США Кетрін Тай під час зустрічі у Вашингтоні.

— Оновлення торгової угоди особливо важливе у контексті економічної підтримки США для України та повоєнної відбудови. Більше 20 представників усіх залучених до співпраці з Україною інституцій США обговорили існуючі програми допомоги і наступні кроки для залучення інвестицій в Україну, — розповіла Юлія Свириденко.

За її словами, таке рішення ухвалене для підтримки зусиль України щодо створення прозорішого та передбачуванішого бізнес-середовища. Обидві сторони сподіваються на продовження роботи в цій сфері.

У Мінекономіки також повідомили, що у межах чергового засідання Ради з торгівлі та інвестицій сторони обговорили широке коло питань — від судової реформи, приватизацї і публічних закупівель до технічного регулювання, інтелектуальної власності і ветеринарних питань.

Особливий акцент зробили на трудовій реформі, адже гарантування гідної праці є наріжним елементом сучасної торгової політики держав, які піклуються про своїх громадян.

— Ми доповнимо Угоду 2008 року низкою протоколів. Ця робота дозволить зміцнити довіру американського бізнесу до інвестицій в Україну і полегшить реалізацію проектів з відновлення та відбудови України, — пояснила Юлія Свириденко.

Зазначимо, що США входять у перелік найбільших торгових партнерів України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram