Тепла осінь відкриває великі можливості для подальшого поширення грибкових захворювань. Подекуди на посівах ріпаку з’явився білий наліт на листі рослин, що свідчить про зараження посівів борошнистою росою. Наскільки серйозна це серйозно?

Маленькі, круглі, білі скупчення міцелію, видимі на верхній стороні листя ріпаку, можуть бути несподіванкою в цю пору року. Це симптоми борошнистої роси. Це вплив довготривалих високих температур жовтня і листопада.

Наліт поступово розростається, з часом навіть покриває всю поверхню зараженого листа. Міцелій утворює стебла, які, своєю чергою, утворюють овальні конідіальні спори. Вони поширюються з повітряними потоками й заражають інші рослини. Це не серйозне захворювання. Однак воно може послабити рослини, призвести до відмирання та втрати листя, особливо в сувору зиму.

Про проблему з борошнистою росою повідомляють фітосанітарні звіти, зокрема про те, що борошнистий білий наліт на листках, переважно на верхній стороні листкової пластинки.

NB: Сильно уражені листки жовтіють і поступово відмирають. Поріг економічної шкоди для цього захворювання не встановлений. Найчастіше боротьба з борошнистою росою пов’язана з фунгіцидними обробками, які проводяться для боротьби з іншими хворобами, що виникають у певний період (наприклад, суха гниль).

Ще небезпечні шкідники ріпаку

Тепла осінь також сприятлива для поширення шкідників. Корінням живляться личинки капустяної мухи. На листках можна виявити колонії попелиці.

Подекуди проблемою є, у свою чергу, хрестоцвітна міль і її гусениці, які на цій стадії можуть стати досить великими (досягають довжини близько 10 мм).

Тому ми рекомендуємо вам оглянути посіви та оцінити ризик, що дозволить вам вирішити, чи потрібні захисні обробітки посівів. Проте слід пам’ятати, що зі значним похолоданням вплив та поширення шкідників ріпаку зменшиться.

Валентина КРАВЕЦЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram