За попередніми оцінками, цього року Україна збільшила експортні відвантаження фруктів, ягід та горіхів на 13% порівняно з минулим роком. Про це повідомили експерти УКАБ.

Фахівці прогнозують, що у 2021 р. сумарно буде експортовано 177 тис. тонн плодів фруктів, ягід і горіхів. Головними імпортерами цієї української продукції є країни Європейського Союзу. Сукупно вони генерують 86% експортної виручки України цієї категорії.

— Якщо раніше в структурі експорту даної категорії переважали яблука та горіхи, то зараз значна частка належить ягодам. За результатами 10 місяців 2021 року, ягоди займають 45% всього експорту в натуральному виразі. Найбільше експортується малина (20% експорту даної категорії) та чорниці (17%),— розповіла аналітикиня УКАБ Світлана Литвин.

Варто зазначити, що на зовнішні ринки реалізуються як свіжі, так і заморожені ягоди. Експертка додала, що до кінця року структура експорту трохи зміниться, оскільки в останні 2 місяці активніше експортуватимуться яблука, які цього року дали гарний врожай.

Читайте такожНа європейських ринках більшає українських фруктів, ягід та горіхів

Додамо, що серед країн ЄС найбільше укранських ягід, фруктів та горіхів імпортує Польща. Вона зебезпечує 34% української експортної виручки. Далі — Німеччина (9%) та Франція (8%).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram