Британські науковці з Regulatory Horizons Council встановили, що вирощування генно-модифікованих культур в деяких країнах зменшило кількість отруєнь пестицидами серед працівників ферм. Про це повідомили у Alliance for Science.

Вчені зазначили, що ГМ культури потребують менше пестицидів при вирощуванні, відповідно працівники господарств менше контактують з хімікатами. До прикладу, в Індії при вирощуванні стійкої до комах ГМ бавовни використання пестицидів знизилось  на 50-70%.

Підраховано, що генетично модифікована бавовна допомагає уникнути кількох мільйонів випадків отруєння пестицидами на рік. Також вирощування ГМ бавовни дало суттєвий економічний ефект дрібним фермерам у Південній Африці і позитивно вплинуло на їхнє здоров’я, йдеться у звіті Regulatory Horizons Council.

Зазначимо, що отруєння пестицидами вже давно є проблемою для с/г виробництва в багатьох частинах Африки. Одне з досіджень цієї тематики встановило, що саме пестициди часто спричиняють гострі отруєння у регіоні. До того ж, багато випадків залишаються незареєстрованими.

У звіті дослідників також йдеться про те, що завдяки ГМ бавовні фермери з Буркіна-Фасо скоротили кількість обприскувань культури хімікатами від шкідників з 15 до 2 разів за сезон.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram