Європарламент схвалив реформу аграрної політики ЄС — нову Спільну Аграрну Політику (САП). Європейські депутати вважають, що зміни зроблять агрополітику зеленішою, справедливішою та гнучкішою.

Зокрема вважають, що вирішальне значення для впровадження нової спільної сільськогосподарської політики матимуть підвищення біорізноманіття та дотримання екологічних і кліматичних правил та зобов’язань.

Це дуже важлива реформа для європейських фермерів. Нам вдалося досягти найкращого політичного компромісу щодо її впровадження. Перш за все вона піде на користь малим і середнім фермерським господарствам, адже вони отримають більше допомоги, сказав журналістам у Страсбурзі комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Єврокоміся тепер має оцінити чи збігаються стратегічні плани країн-учасниць ЄС з новою політикою. Згідно з нею фермерам доведеться використовувати корисні для клімату на навколишнього середовища методи господарювання. Держави Єврозоюзу повинні спрямувати щонайменше 35% від бюджету розвитку села і не менше 25% прямих платежів на екологічні та кліматичні заходи.

Зі свого боку Європарламент гарантував, що не менше 10% безпосереднього фінансування піде на підтримку малих і середніх фермерських господарств. Також обіцяють, що не менше 3% бюджету САП отримають молоді фермери.

NB: Вплинуть зміни і на трудове законодавство ЄС в аграрному секторі. Зокрема, його дотримання будуть більше контролювати, а за порушення передбачені немалі штрафи.

Також стане зрозумілішою інформація про кінцевих бенефіціарів. Інструментарій аналізу даних ЄС буде доступний для держав-членкинь і слугуватиме для визначення ризиків шахрайства під час порівняння інформації у публічних базах даних.

Нова Спільна Аграрна Політика ЄС набуде чинності 1 січня 2023 року. Наразі аграрний сектор ЄС функціонує за розширеними перехідними положеннями.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram