За перші три квартали цього року в Україні відбулося різке зростання експорту фруктів, ягід та горіхів до Німеччини. За інформацією EastFruit, виторг України від плодово-ягідного експорту до Німеччини за цей період склав $15,7 млн на 71% більше порівняно з 2020 роком.

Аналітики називають такий виторг рекордним за весь час торгової співпраці між країнами. Основну виручку від Німеччини Україна отримала від експорту замороженої малини $5,7 млн.

На другому місці за надходженнями від експорту до Німеччини заморожені лісові чорниці та інші дикороси. Порівняно з 2020 роком за них українські експортери отримали на 82% більше коштів від Німеччини $5,5 млн. Також вперше до Німеччини було поставлено порівняно невеликі партії свіжої малини, їстівних каштанів та одну партію свіжої черешні.

NB: Експорт українських волоських горіхів до Німеччини зріс на 28%, але загальний виторг від нього залишився практично незмінним. Зниження експорту відбулось у категорії замороженої садової суниці, кавунів та яблук.

Аналітики розповіли, що окрім Німеччини, за перші 9 місяців 2021 р. Україна збільшила експорт горіхів, ягід та фруктів також на ринки Польщі (на 85%), Франції (на 22%), Нідерландів (на 86%), Італії (на 70%), Австрії (на 35%), Литви (на 95%) та інших.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram