У Міністерстві економіки розглядають можливість початку переговорного процесу щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та Чилі. Як повідомила пресслужба відомства, про це заступник Міністра економіки України Тараса Качка говорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Чилі в Польщі та в Україні Джуліо Браво Юбіні.

Взаємний інтерес для співпраці України та Чилі становить, зокрема, сільське господарство. Торговий потенціал є також у гірничодобувній галузі, транспортній, космічній, авіаційній, фармацевтичній та енергетичній сферах.

У Мінекономіки зазначили, що найефективнішим інструментом для реалізації цього потенціалу може стати укладення Угоди про вільну торгівлю.

Нинішній обсяг торгівлі між нашими країнами не є вичерпним та потребує диверсифікації сфер двосторонньої торгівлі. Україна націлена поглибити двосторонню співпрацю в торговельно-економічній сфері шляхом створення умов для вільної торгівлі, покращення бізнес-клімату, збільшення інвестицій. Ми зацікавлені ​​в початку переговорного процесу щодо Угоди про вільну торгівлю з Чилі, сказав Тарас Качка.

Він додав, що важливим є пошук ефективних механізмів та створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності, а також залучення чилійських інвестицій у важливі економічні проекти в Україні. Водночас, за словами заступника Міністра, реалізація інфраструктурних проектів у Чилі також потенційно цікава українським підприємствам. Зокрема, йдеться про збільшення експорту машинного та енергетичного обладнання, автомобілів, сільськогосподарської техніки українського виробництва тощо.

Додамо, що за перші 8 місяців цього року, український експорт до Чилі збільшився у 2 рази і склав $7,8 млн. Загальний товарообіг між країнами у січні-серпні 2021 року зріс на 13,4% до $45,1 млн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram