Цього року Україна оновить рекорд експорту заморожених ягід, а прибуток від нього навіть може перевищити $200 млн. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Він зазначив, що до врожаю 2022 року в Україні збільшаться потужності із заморожування плодоовочевої продукції і Україна буде готова експортувати ще більше заморожених ягід.

Ще у 2017-2018 роках Україна могла б заробити на експорті заморожених ягід майже стільки ж, як у 2020 році. Однак на той час потужності із заморожування були недостатніми, тому частину продукції продали за безцінь на свіжий ринок, здали на виробництво соків або взагалі не зібрали. Тому вже зараз треба добре подумати над стратегією експорту замороженої ягоди, зазначив Андрій Ярмак.

За інформацією аналітиків EastFruit, заморожені ягоди витіснили волоський горіх з п’єдесталу першості за обсягом експортної виручки в плодоовочевому сегменті. У 2020 р. виторг від експорту заморожених ягід і фруктів сягнув $111 млн, збільшившись відразу на третину за рік. Водночас виторг від експорту волоського горіха впав на 30%, до мінімального показника за останні чотири роки, і склав $97 млн.

Фахівці ввжають, що експортний виторг України від волоських горіхів у 2021 році зросте, але це зростання буде не таким стрімким, як зростання експорту заморожених ягід. Відповідно, розрив у виручці між замороженими ягодами та волоським горіхом продовжить скорочуватися.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram