У Великій Британії та Євросоюзі ціни ни цукор побили черговий рекорд

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-20
У березні в країнах ЄС та Великобританії ціни на цукор зросли в середньому на €95/т, досягнувши рекордного рівня €1230-1240/т. Про це повідомляє S&P Global.

Однією з причин подорожчання стало очікуване скорочення виробництва цукру в Європі у сезоні 2023/2024 через зменшення виробництва у Франції, внаслідок закриття одного з цукрових заводів Tereos. Вплинуло також і скорочення посівних площ через введення заборони на використання неонікотиноїдів у новому сезоні.

У Великій Британії ж протилежна ситуація. У сезоні 2023/2024 там очікують збільшення посівних площ. Для підтримки цукрової галузі та збільшення посівних площ British Sugar обіцяє забезпечити фінансову підтримку фермерам, виділивши 3000 фунтів стерлінгів за тонну цукрових буряків, зданих до вересня. Це дасть змогу уникнути повторення тогорічної ситуації із затримкою початку переробки і досягти самозабезпечення цукром.

Додатковим фактором, який впливає на загальний обсяг виробництва цукру, є погодні умови. Нині в основних буряковиробничих регіонах ЄС йдуть дощі, що сповільнює темпи посіву цукрових буряків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram