Торік Україна імпортувала риби та морепродуктів на $627 млн

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-20
Риба та морепродукти традиційно входять до ТОП-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. У 2022 р. частка продуктів цієї групи у структурі закордонних постачань сільгосппродукції до України виявилась другою за величиною і склала близько 9,9%. Про це GrowHow повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у 2022 р. обсяги імпорту продукції групи «Риба, ракоподібні і молюски» становили $627 млн, що на 28% менше вартості закупівель цього виду агропродовольства роком раніше.

За словами Богдана Духницького, Україна закуповує переважно морожену, а також свіжу й охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних. Найбільше риби й морепродуктів до України зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки.

Провідну позицію за вартістю імпорту цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2022 р. її вартісна частка залишилась найбільш вагомою, склавши 34,9%.

— Значно менші частки у вартісних обсягах постачання риби та морепродуктів зайняли Ісландія (11,5%), США (8,7%), Канада (5,1%), Фарерські острови (4,9%), Іспанія (3,9%), Велика Британія (3,8%) та Естонія (3,1%), — розповів Богдан Духницький.

Сукупно ці вісім країн сформували понад 3/4 імпорту риби та морепродуктів до України у 2022 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram