У світі очікують рекордного зростання економіки, але України це не стосується

У червневому звіті щодо перспектив світової економіки Всесвітній банк поліпшив прогноз на 2021 рік для розвитку світової економіки з 4,1% до 5,6%. Там кажуть, що такий стрибок ВВП стане найбільшим за останні 80 років. Однак для України прогнози не такі втішні.

У Світовому банку відзначають, що зростання в основному зосередиться в декількох великих економіках і у значній мірі залежатиме від доступу до вакцин. Прогнозують, що до 2022 року 90% розвинених країн зможуть відновити рівень доходу на людину до докарантинного рівня. Однак двом третинам країн з перехідною економікою знадобиться більше часу, щоб досягти такого рівня.

NB: За прогнозом Світового банку, найбільше у цьому році зросте економіка Китаю на 8,5%. На другому місці Індія зі зростанням на 8,3%. США на третьому місці з очікуваним ростом на 6,8%. Єврозоні прогнозують відновлення на 4,2%. Відновлення економіки в країнах Східної Європи буде найслабкішим серед країн Європи і Центральної Азії 1,9%.

Щодо України, то у Всесвітньому банку до кіня цього року очікують лише часткове відновлення зростання ВВП на 3,8%. На 2022-2023 рр. прогноз дещо покращився очікують зростання на 3,1%, (у попередньому прогнозі говорили про 3%).

“Висока невизначеність щодо розгортання вакцинації та повільні темпи структурних реформ, спрямованих на усунення перешкод у залученні інвестицій та забезпечення макроекономічної стійкості” це, на думку Світового банку, на сьогодні основні стримувальні фактори стрімкішого зростання української економіки.

Зазначимо, що українське Міністерство економіки у травні погіршило прогноз росту ВВП на 2021-2022 роки: з 4,6% до 4,1% цього року і з 4,3% до 3,8% у 2022 році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram