Сума капітальних вкладення в аграрний сектор України у першому кварталі 2021 року склала 8787,7 млн грн це на 7,7% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

98,9% усіх вкладень в аграрну сферу припадає на сільське господарство. Про це поінформував к.е.н., провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Інституту аграрної економіки Микола Кісіль.

За його словами, такі позитивні зміни в аграрному секторі є характерними для післякризового періоду. Схожа динаміка була, до прикладу, у 2010 році після фінансової кризи 2008–2009 років і у 2016 році після початку війни на Донбасі. Микола Кісіль пояснив, що у 2021 році частина інвесторів продовжила вкладати кошти в розпочаті раніше інвестиційні проекти, які торік були призупинені через кризу. Завдяки цьому і відбулося зростання.

Водночас особливих підстав для подальшої активізації інвестиційної діяльності в сільському господарстві експерт поки що не бачить.

 Минулорічна інвестиційна криза в аграрному секторі економіки викликана комплексом чинників, більшість з яких зберігає свій негативний вплив й у 2021 році, – зазначив Микола Кісіль.

Він вважає, що для відновлення та збільшення обсягів капіталовкладень в аграрний сектор необхідно закріпити і посилити чинники активізації інвестиційної діяльності в сільському господарстві, подолати інвестиційний спад у харчовій промисловості й загалом в економіці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram