За інформацією Grain Trade, в Україні станом на 3 червня соняшником засіяно 6,38 млн га це 99,6% запланованих площ. Експерти вважають, що цьогоріч українські аграрії можуть перевиконати план посівів соняшника і загальні площі під культурою перевищать заплановані 7 млн га.

Зі збільшенням площ очікують, відповідно, і більшого урожаю. За попередніми прогнозами, цьогоріч в Україні можна сподіватися на 17-17,5 млн тонн соняшника. Для порівняння минулоріч аграрії зібрали 13,1 млн тонн.

Схожу динаміку посівів та урожайності соняшника очікують в усіх країнах чорноморського регіону. Підставою таких прогнозів є сприятливі для розвитку посівів погодні умови у регіоні, зокрема, рясні травневі опади. До того ж, наступного тижня в Україні прогнозують підвищення температури повітря та дощі така погода позитивно впливає на культуру.

NB: Очікувана у липні та серпні спека може суттєво відкоригувати прогнози врожаю, однак, експерти зазначають, що у причорноморських країнах значні запаси вологи у метровому шарі ґрунту створюють передумови для отримання рекордних врожаїв.

Зазначимо, що, на тлі обвалу цін на соняшникову олію, закупівельні ціни на соняшник в Україні минулого тижня знизилися з 22500-23000 грн/т до 18500-19000 грн/т. Ймовірно, що до початку нового сезону вони залишатимуться на цьому рівні. Якщо ж аграріям вдасться отримати рекордний новий урожай, то вже у вересні–жовтні ціна на соняшник може впасти до 15000 грн/т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram