У НІБУЛОНі підбили підсумки року та розповіли про плани на майбутнє

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-27
Унаслідок тимчасової окупації семи сільськогосподарських філій, земельний банк НІБУЛОНу цьогоріч зменшився. Зокрема, компанія втратила понад 12 тис. га посівів озимих й не мала змоги засіяти ярі культури на площі 14 тис. га. Про це GrowHow повідомила пресслужба НІБУЛОНу за підсумками виробничої наради копанії, на якій підбили підсумки року, що минає.

Решта виробничих філій НІБУЛОНу працювала за відсутності частини працівників та техніки, стрімкого росту цін, складнощів із закупівлями, доставкою пального. Також, через коменданстьку годину, зменшилась тривалість робочого часу і, відповідно, виробітку в полі.

— Аграріям вдалось виростити культури на загальній площі близько 51 тис. га. Очікуваний валовий збір складає близько 160 тис. тонн збіжжя, — розповів заступник генерального директора ТОВ СП “НІБУЛОН” зі с.-г. виробництва Костянтин Хмельницький.

Він також відзначив, що тваринницьким підрозділам компанії вдалось зберегти поголів’я тварин та надій. Продовжують свою роботу й виробничі потужності з виготовлення ковбасних та м’ясних виробів.

Учасники та учасниці виробничої наради ТОВ СП “НІБУЛОН”

Про результати роботи торгівельного блоку доповів заступник генерального директора з торгівлі Володимир Славінський. Він зазначив, що у 2021/22 МР НІБУЛОНу вдалось досягти рекордних показників з обсягів заготівлі (5,6 млн тонн) та оборотності мережі елеваторів (2,77 оберти).

— Компанія вжила ефективних заходів для адаптації торгівельної діяльності до існуючих умов та поступового нарощення ринкової частки до звичних рівнів. Зокрема, цьому сприяло будівництво філії «Бессарабська», яка стала важливим транспортним хабом. Компанія змогла наростити обсяги експорту до країн ЄС, оскільки в поточних умовах цей напрям був найбільш логістично привабливим. Зараз вживаються заходи для повернення на ринки країн Азії, що зробить торгівельну діяльність більш гнучкою та прибутковою, — зазначив Володимир Славінський.

За словами заступника генерального директора з логістики Сергія Калкутіна, оскільки активне використання власного флоту на Південному Бузі та Дніпрі наразі неможливе, «НІБУЛОН» планує освоювати ринок водних перевезень Дунаєм. У компанії вивчатимуть можливості рейдової перевалки у цьому регіоні, використовуючи отриманий досвід роботи на зовнішньому рейді порту Миколаїв. Окрім того, розглядають можливість розвитку залізничних перевезень та потенційне збільшення вагонного й тепловозного парку.

Як відзначила фінансова директорка НІБУЛОНу Ольга Бабаніна, цьогоріч компанії вдалося поступово стабілізувати свою роботу. З її слів, у новому році компанія планує здійснити перехід на вищий рівень бюджетування та контролю.

Під час свого виступу гендиректор компанії Андрій Вадатурський наголосив, що з перших днів війни НІБУЛОН докладав усіх можливих зусиль не лише для забезпечення своєї операційної діяльності, а й для забезпечення соціального захисту працівників.

Нагадаємо, що у ніч з 30 на 31 липня, через нічний обстріл Миколаєва російськими військовими, у власному будинку загинув Герой України, гендиректор та засновник НІБУЛОНу Олексій Вадатурський з дружиною Раїсою Вадатурською. Згодом, посаду гендиректора компанії обійняв їхній син Андрій Вадатурський.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram