Рейтинг: ТОП-10 найбільших виробників пшениці у 2022 році

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-27
Пшениця є найважливішим зерном у світі. Загалом її вирощують на близько 220 млн га. Минулого року вартість світового ринку пшениці становила $127,7 млн. За аналітичними оцінками, впродовж 5 років цей ринок зросте до понад $169 млрд. Як склалась ситуація з виробництвом пшениці у 2022 році — GrowHow підготував рейтинг ТОП-10 країн, які цьогоріч зібрали найбільше пшениці.

10 місце — Аргентина

Країна виробила близько 17,5 млн тонн пшениці. Однак, на цьогорічний урожай аргентинської пшениці суттєво вплинула посуха. За попередніми прогнозами, експорт пшениці з Аргентини саме через посуху у поточному сезоні знизиться більш ніж на 50% — до 7 млн ​​тонн.

9 місце — Україна

Попри повномасштабну війну Україна цього року змогла увійти до десятки лідерів за кількістю виготовленої пшениці. Цьогоріч її виробництво оцінюють у 20,5 млн тонн. Однак, через російську військову агресію, експорт української пшениці за приблизними оцінками впаде більш ніж на 30% — до 6,3 млн тонн.

8 місце — Пакистан

Очікується, що Пакистан цього року виготовить 26,4 млн тонн пшениці. Однак через те, що населення країни перевищує 238 мільйонів, про експорт пакистанської пшениці не йдеться.

7 місце — Австралія

Натомість у Австралії ситуація зовсім інша. Більшість виготовленої пшениці країна планує експортувати. Цьогорічний австралійський урожай оцінюють у 33 млн тонн. З них аж 27 млн тонн очікують відвантажити на зовнішні ринки.

6 місце — Канада

Урожай пшениці у Канаді цього року має скласти 35 млн тонн. Разом з ячменем, канолою, соєю та кукурудзою, пшениця належить до основних аграрних культур Канади.

5 місце — США

Тут цьогорічне виробництво пшениці оцінюють у 44,9 млн тонн. Це досить вагомий показник, хоча й головною для американського агросектору є кукурудза.

4 місце — росія

Терористична країна — росія — цього року виготовила близько 91 млн тонн пшениці. На експорт планують відправити аж 43,7 млн ​​тонн, однак все залежатиме від подальшого розвитку подій навколо війни в Україні, зокрема, санкцій щодо росії.

3 місце — Індія

Цьогоріч Індія виготовила 103 млн тонн пшениці.

2 місце — Європейський Союз

Урожай у 134,7 млн ​​тонн пшениці дає змогу поставити Євросоюз на друге місце у рейтингу. Найбільшими виробниками пшениці у ЄС є Франція, Німеччина, Румунія та Польща.

1 місце — Китай

Найбільший виробник пшениці у світі у 2022 році виробив 138 млн тонн цього зерна.

друга десятка світового рейтингу виробників пшениці цьогоріч виглядає так: Туреччина (≈17 млн тонн), Велика Британія (≈14,6 млн тонн), Іран (≈13,2 млн тонн), Казакстан (≈13 млн тонн), Єгипет (≈9,8 млн тонн), Бразилія (≈9,2 млн тонн), Узбекистан (≈6,6 млн тонн), Ефіопія (≈5,7 млн тонн), Афганістан (≈4,5 млн тонн), Алжир (≈3,7 млн тонн).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram