Україна отримає уп’ятеро більший від внутрішнього споживання урожай пшениці — Мінагро

Обсяги врожаю пшениці, гречки, кукурудзи, ячменю, вівса, жита та інших культур цілком покриють потреби внутрішнього споживання України. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в етері національного марафону.

Він зазначив, що за більшістю позицій Україна матиме експортну пропозицію, оскільки продовольства буде значно більше від потреби. Так, урожай пшениці очікується нарівні 18–20 млн тонн, що уп’ятеро більше від потреби. Внутрішнє споживання для харчових цілей в Україні становить до 4 млн тонн у рік, до того ж, сьогодні ще є в запасах якісна пшениця з минулого року.

— Із точки зору внутрішньої продовольчої безпеки навіть зменшених посівних площ більш ніж достатньо для забезпечення українців якісними харчами. Із точки зору посівних площ і якості посівів ми не очікуємо дефіциту. За основними групами зернових виробництво буде в рази більше, ніж споживання. Тому значна частина продовольства завдяки розблокуванню чорноморських портів зможе бути експортована, — зазначив Тарас Висоцький.

Також він підкреслив, що цього року аграрії посіяли значно більше гречки, ніж у попередні роки. Аналогічна ситуація з житом, вівсом та іншими культурами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram