У країнах Близького сходу зріс попит на чорноморську пшеницю

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, відбувся різкий стрибок світових цін на пшеницю. Ціни змогли повернутись до довоєнних значень тільки у червні, напередодні нового сезону. Про це зазначила аналітикиня зернового ринку УкрАгроКонсалт Марина Маринич.

Загалом у першій половині 2021/22 маркетингового року світові ціни на пшеницю демонстрували стандартну сезонність. Війна в Україні стала основним фактором, який змінив ситуацію.

За словами експертки, світове виробництво пшениці у 2021/22 МР виросло на 3 млн т або на 0,4% за рахунок успішного врожаю в ЄС, Австралії, Аргентині та Україні. Найсильнішого скорочення зазнали врожаї в США, Канаді та Росії.

Серед найактивніших імпортерів Марина Маринич відмітила Туреччину, власний врожай якої скоротився на 2,25 млн т. Також у минулому сезону зросло виробництво пшениці у Пакистані та Індії. Остання навіть почала активно експортувати свою пшеницю (поки що в основному в сусідні країни).

Вищезазначене призвело до посилення присутності Австралії та Аргентини на ринку Південно-Східної Азії та росту попиту на чорноморське зерно з боку Туреччини та інших країн Близького Сходу, — зазначила Марина Маринич.

Попри розірвання звичних логістичних ланцюжків, Україна у минулому сезоні встигла експортувати на 13% більше пшениці порівняно з попереднім МР 18,8 млн тонн. Експертка додала, що експортний потенціал вже поточного сезону залежатиме від відновлення роботи морських портів. З точки зору погодних умов перспективи врожаю у 2022 р. хороші.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram