За тиждень лохина в Україні подешевшала на 26%

В Україні другий тиждень поспіль знижуються гуртові ціни на лохину з місцевих господарств. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Сьогодні українські виробники пропонують лохину по 150-210 грн/кг ($5,13-7,18/кг), що в середньому на 26% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Виробники відзначили одразу декілька факторів, які спровокували зниження ціни:

  • Досить об’ємна пропозиція лохини на ринку, адже цьогоріч помітно зросла врожайність цієї ягоди та збільшились площі під нею.
  • Попит на лохину доволі стриманий як усередині країни, так і від експортерів, оскільки зараз більшість українських виробників фактично не мають змоги здійснювати експортні постачання.
  • Роздрібні мережі скоротили обсяги закупівлі лохини до мінімуму, посилаючись на вкрай невисоку зацікавленість кінцевих споживачів.

Водночас, сьогодні лохина в Україні коштує в середньому на 45% дорожче, ніж роком раніше. Однак фермери України практично не сумніваються в тому, що ягода дешевшатиме як мінімум до початку серпня, а інтенсивність спаду безпосередньо залежатиме від активності покупців та збільшення пропозиції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram