У Кіровоградській області поліція відкрила два кримінальні провадження — за підозрою у підробленні документів та шахрайстві через спробу захоплення майна сільськогосподарського кооперативу «Агрофірма Маріампольська», що у селі Луганка Петрівського району. На час розслідування справи суд наклав арешт на майно і землю підприємства.

 

30 березня держреєстратор Кіровоградської обласної філії комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» внесла зміни до Держреєстру, якими змінила організаційну форму, засновників і керівництво сільгоспкооперативу «Агрофірма Маріампольска». Таким чином виникло підприємство-клон — ТОВ «Агрофірма Маріампольска», а «новим» керівником став працівник кооперативу, технік водокачки Володимир Тітаренко. У супроводі братів Дяченків він прибув на підприємство, заявивши свої права. Натомість справжній керівник кооперативу Костянтин Міщанін заявив про рейдерство, адже співвласниками кооперативу є понад 200 людей. Рішення про зміну організаційної форми кооперативу ніхто з них не приймав.

NB: За фактом рейдерства Петрівський відділ поліції Долинського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області розпочав досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях. Згодом їх об’єднали в одне досудове розслідування за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15 (замах на злочин) ч.4 ст.190 (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч.1 ст.358 КК України (підроблення документів).

Наразі фермери отримали підтвердження від нотаріуса, який за документацією рейдерів засвідчував протоколи фейкових зборів співвласників кооперативу. Нотаріус з Києва надала відомості, що печатки й підписи на протоколах є підробними.

Однак поки фермери очікують результатів слідства, справжній керівник підприємства Костянтин Міщанін, зазнає психологічного тиску. Як розповіли в оточенні підприємця, протягом кількох днів його переслідує автомобіль на дніпровських номерах.

За матеріалами «Без купюр»