Реалізація в житті пропозиції ПАТ «Укртатнафта» про обмеження імпорту бензину і дизельного палива з 1 травня 2018 року призведе до зростання витрат для аграріїв на мільярди гривень. Про це йдеться в листі Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України до віце-прем’єра Степана Кубіва.

— За офіційною статистикою, в 2016 році затрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі затрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита розміром 30% зазначені затрати зростуть більш як на 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків, — йдеться в тексті документу.

Підприємці вказали на ризик ймовірного виникнення дефіциту нафтопродуктів, особливо у сезони їхнього пікового використання. При цьому підприємці наголосили, що пальне є одним із ключових товарів, якого потребують усі галузі виробництва, і суттєво впливає на формування кінцевої ціни.

Зазначимо, що  «Укртатнафта» звернулась до МЕРТ з проханням запровадити квоти на імпорт бензинів і ДП з 1 травня 2018 року. Зокрема, пропонується з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку імпорт з РФ і Білорусі, з інших країн — 30% українського ринку. На думку «Укртатнафти», запровадження квот дасть змогу подолати залежність України від поставок з РФ, підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»