За результатами першої декади квітня ґрунти добре збагачені вологою. Таким чином зараз склались оптимальні умови для сівби ярих зернових, а також розвитку озимих та ріпаку. При цьому, як зазначили в Укргідрометцентрі, на більшості території в західних, північних, місцями Дніпропетровської, Херсонської та Харківської областей орний шар ґрунту навіть перезволожений, а от в південних регіонах спостерігається локальний недобір зволоження.

NB: Станом на 13 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту були оптимальними (21-40 мм) або надмірними (більше 40 мм). Однак на окремих площах Миколаївської та Херсонської областей запаси вологи були недостатніми для ранньовесняного періоду і становили лише 15-17 мм.

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на більшості території країни було оптимальним  і становило 121-160 мм і більше. Щоправда на окремих площах Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Вінницької та Харківської областей рівень вологи  не перевищував 72-117 мм, що є недостатнім для ранньої весни.