За останні дев’ять років середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази. Як зазначають аналітики Української плодоовочевої асоціації, якщо в сезоні 2007/08 років середня відпускна ціна на яблуко становила $ 0,99/кг, то минулого сезону вона склала лише $0,25/кг.

Цього сезону через значні втрати урожаю яблук в Європі ціна зросла до $0,39/кг, однак вже в сезоні 2018/19 років ціна може «побити» антирекорд попереднього сезону, і впасти нижче 25 центів. Як зазначають аналітики, за таких цін на яблуко, інвестиції в сучасні яблуневі сади можуть ніколи не окупитися.

NB: Щоб запобігти кризи в садівництві, УПОА вирішила запустити першу кооперативну експортну платформу.

Першу чергу переговорів в країнах Південно-Східної Азії з імпортерами яблук з цього регіону планують провести вже цього тижня. Крім того, планується активізувати навчання виробників для того, щоб забезпечити можливість вирощування та збереження яблука відповідних якісних параметрів.

NB:  Згідно з планом УПОА, за успішної реалізації проекту його учасники зможуть отримати не 25, а 50 та більше центів за 1 кг, навіть в роки надвиробництва яблук. Якщо ж маркетингові зусилля будуть успішними, то за кілька років ціна на яблука підніметься до $1/кг.