Американські науковці радять використовувати загущені посіви для додаткового контролю бур’янів. У штаті Квінсленд зараз проводять п’ятирічний експеримент, метою якого є оцінити вплив загущених посівів на популяцію бур’янів на фермах в північному регіоні.

NB: Відомо, що позбавлення бур’янів сонячного світла і простору для зростання є додатковою тактикою в боротьбі з бур’янами.

Департамент сільського господарства та рибальства штату Квінсленд уже оцінив вплив щільності рядів посівів сої, квасолі, нуту і пшениці на розвиток бур’янів, пише news.agropages.com.

Як розповів керівник дослідження д-р Майкл Уіддерік, використовуючи конкуренцію культур, можна досягти зменшення застосування доз гербіцидів і скорочення чисельності бур’янів при загущених посівах.

— Плоскуха звичайна частіше з’являється і зачіпає озимі культури, коли залишкові хімічні речовини більше не зберігаються в ґрунті, і коли гербіциди або недоступні, або більше не можуть застосовуватися на посівах. При широких рядках бур’яни отримують більше шансів вільно процвітати через велику кількість вільного місця для отримання світла, — зазначає науковець.

Дослідники виявили, що:

  • Зростання конкурентоспроможної культури при загущених посівах може значно скоротити кількість бур’янів, забезпечуючи при цьому збільшення врожайності зернових.
  • При посівах квасолі і нуту на відстані в 25 см і високій щільності рослин — 70 та 80 рослин/м.кв. — значно зменшувалась загальна біомаса бур’янів, збільшуючи врожайність. У той час, як щільність врожаю була значно вищою, що теж вказує на потенційну вигоду в боротьбі з бур’янами.
  • Вирощування пшениці у вузьких рядках на 25 см і високій щільності 120 рослин/м.кв значно зменшувало щільність плоскухи при збільшенні врожайності.

При цьому науковці зазначають, що вплив інтервалу між рядами і щільність посівів можуть мати різний вплив на контроль бур’янів і врожайність культур, і залежатиме від умов навколишнього середовища.