Вирощування сої доволі просте і не повинне викликати серйозних проблем, однак іноді фермери роблять серйозні помилки, адже просто вирощувати і збирати рослини недостатньо. Існує кілька факторів, які впливають на урожай сої.

 

Включення сої в структуру сільськогосподарських культур — як і будь-яких інших видів сімейства бобових — має позитивний вплив на рослинництво.

NB: Однак, що стосується сівозміни, то сою краще вирощувати після злаків. При цьому цю культуру слід сіяти на одному і тому ж полі не частіше, аніж раз у чотири роки, а після коренеплодів, які удобрювались гноєм, має минути три роки. У виняткових випадках сою можна вирощувати після коренеплодів на другий рік після збагачення поля гноєм, але в таких умовах соєві боби більше ростимуть у висоту, аніж даватимуть ріст насінню.

Дуже важливим моментом вирощування сої є обробіток ґрунту. Зокрема сою не можна сіяти на забур’яненому полі, тому з моменту першого весняного виходу в поле до сівби сої слід знищувати бур’яни, пише farmer.pl.

Що стосується удобрення поля перед посівами, то багатокомпонентні мінеральні добрива слід внести перед сівбою, якщо вони не використовувалися восени. На важких ґрунтах калійно-фосфорні добрива слід використовувати восени, а на більш легких ґрунтах — навесні.

Незалежно від дати сівби, доза добрив повинна бути скоригована з урахуванням поточної доступності елементів у ґрунті і вимог до потреб сої.

NB: Як правило, соєві боби потребують від 60 до 80 кг P2O5/га і від 120 до 160 кг К2О/га. Завдяки симбіозу з папілярними бактеріями, які пов’язують азот з повітрям, об’єм азотного добрива можна зменшити. При вирощуванні сої рекомендується використовувати початкову дозу азоту обсягом близько 30 кг/га. В цьому випадку кращою формою азоту є нітрат амонію.

При внесенні добрив навесні потрібно ретельно перемішати їх з ґрунтом. Безпосередньо перед сівбою грунт потрібно переорати ділянку, це дозволить посіяти насіння на одній і тій же глибині, щоб воно проростало одночасно.

За матеріалами Farmer.pl