Від початку 2018 року аграрії оформили 514 аграрних розписок на загальну суму 3,2 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Крім того, станом на 9 жовтня за весь період впровадження аграрних розписок аграріям видано 696 розписок на суму 4,4 млрд грн, з яких товарних 290 на суму 2,5 млрд грн, фінансових 406 на суму 1,9 млрд грн.

— 74% від загальної кількості аграрних розписок оформлено саме цього року. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент є ефективним та стає все більш популярним серед агровиробників. Аграрні розписки є зручними завдяки своїй простоті та швидкості оформлення, а також задоволенні потреб саме малого та середнього бізнесу, — зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.Вона додала, що аграрні розписки охопили широкий спектр напрямів сільського господарства. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових та олійних культур, а також ті, хто зайнятий в овочівництві, садівництві та тваринництві.

Аграрні розписки видано під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, пшениці, гороху, рису, молока, яблук, кавуна тощо. Крім того, за кількістю всього укладених розписок 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок на сьогодні виконані та закриті зобов’язання за 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд грн.

За весь період, розподіл аграрних розписок за розміром с/г підприємств виглядає так:

  • 10%  господарства більше 5,000 га землі;
  • 54% господарства 1,000-5,000 га;
  • 36% господарства до 1,000 га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram