Площа виноградників у плодоносному віці в Україні за останні 5 років скоротилася на 13%. Водночас обсяги виробництва винограду зменшилися на 25%. Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

Так, у 2020 році виноградники займали 37,2 тис. га. З них виготовили 281 тис. га винограду. Такий низький валовий збір фахівці пояснюють посухами на півдні України основному регіоні вирощування винограду.

Цьогоріч врожайність винограду буде неоднорідною. На заході Україні та у південних господарствах, де здійснювалося зрошення минулого року, врожай гарний. Господарства ж півдня, в яких було недостатньо вологи минулого року через посуху, мають гірші показники врожайності. Однак загалом врожай винограду цього року очікується вищий в порівнянні з минулорічним, прокоментувала аналітикиня УКАБ  Світлана Литвин.

В УКАБ зазначають, що в Україні імпортні поставки винограду значно перевищують експортні. У роки з низьким валовим збором імпорт становить 40-45 тис. т, а у більш сприятливі для виноградарства роки 20-30 тис. т.

Зазначимо, що лідером в поставках винограду до України є Туреччина. Минулого року країна поставила 45 тис. тонн винограду це 79% всього українського імпорту цього продукту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram