Закупівельні ціни на соняшник в Україні з початку тижня виросли на 500-600 грн/т. Зараз ціна з доставкою на завод становить 16300-16500 грн/т. Рік тому вона не перевищувала 11500 грн/т. Фахівці GrainTrade зазначили, що підтримала ціни на соняшник затримка збору урожаю через дощову погоду.

Зауважили також, що на ціну соняшника впливають і ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою у вересні–листопаді. Вони тримаються на високому рівні $1280-1330/т FOB.

Проте, як зазначають аналітики, очікуване подешевшання пальмової та соєвої олії найближчим часом посилить тиск на ціни соняшникової олії. Так, жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з п’ятниці впали на 3,2%. Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора знизилися на 1,7%.

Водночас на біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову та соєву олії виросли на 1,2%.

Щодо ріпакової олії, то в Європі ціни на неї з поставкою у жовтні майже на 50% перевищують минулорічні. Це обумовлено високим світовим попитом на рослинні олії, дефіцитом поставок ріпаку й зупиненням роботи декількох переробних заводів в Німеччині та Франції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram