Цьогоріч ціни на картоплю будуть доступними і не зростатимуть — експерт

Цьогоріч вартість картоплі в Україні буде прийнятною і не ростиме. Загалом Україна буде забезпечена картоплею. Таку думку висловив заступник директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва Інституту картоплярства Національної академії наук України Микола Фурдига у коментарі для УНН.

Науковець зазначив, що картоплі посадили десь на 30% менше, ніж минулоріч. До того ж, у Сумській, Харківській, Чернігівській областях та частині Київщини із запізненням посадили картоплю, тому що проводили розмінування. Однак багато людей виїхало з України, що відобразиться на потребах.

Погодні умови, за словами експерта, цього року склалися так, що на початку вегетації була мала кількість опадів, і картопля зав’язала менше бульб, але коли пішли дощі, то вони стали більшими.

— Україна буде забезпечена картоплею цілком та повністю. Ціна будуть прийнятні і не ростимуть. Я думаю, що в межах 7-8 грн будуть оптові ціни в період заготівлі, — сказав Микола Фурдига.

Він додав, що через здорожчання валюти та логістики буде економічно не вигідно завозити картоплю в Україну. Та й у таких країнах як Франція, Німеччина, Нідерланди через брак вологи врожаї не будуть великі, і як наслідок ціна там зросте.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram