Ціна на українське та європейське молоко відрізняється на близько 40%

Photo by Mary Skrynnikova (unsplash.com)
У другій половині серпня в Україні в середньому на 10 копійок зросли закупівельні ціни на молоко. Про це повідомила аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Середня ціна на молоко екстра ґатунку за два тижні зросла на 7 коп. — до позначки в 10,73 грн/кг без урахування ПДВ. Ціна на молоко вищого ґатунку зросла відразу на 16 коп. — 10,08 грн/кг, а перший гатунок додав 10 коп. — 10,18 грн/кг. Проте, як зазначила експертка, це лише незначне підтягування до темпів девальвації, а не реальний ріст ринку.

Основний приріст відбувся у західному та північному регіонах. Більш стрімке зростання ціни на молоко вищого та першого ґатунків в порівнянні з екстра пов’язане з тим, що останній в попередні тижні зростав більшими темпами, тому решта просто вирівняли загальний тренд.

— Основними ціноутворюючим фактором залишається експорт, а на фоні дешевої гривні ціни на молоко ростуть. Проте, якщо перевести їх у валютний еквівалент, побачимо, що ціни навпаки падають. До прикладу, за період травня-серпня ціна опустилася на 15,5%. До того ж, різниця між ціною українського молока та європейського складає близько 40%, — прокоментувала Яна Лінецька.

Вона додала, що через дешеву сировину українська молочна продукція наразі досить конкурента на світовому ринку. І не виключено, що взимку на неї буде ще більше попиту, зважаючи на скорочення виробництва молока в ЄС та високу його ціну. Відтак, учасники українського ринку прогнозують, що вже у вересні може розпочатися більш стійке, а не точкове, підвищення цінової пропозиції на молокосировину.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram