“Транспортний безвіз” між Україною та ЄС продовжили ще на рік

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-16
Україна та ЄС продовжили ще на рік дію «транспортного безвізу». Про це GrowHow повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року. Цей документ скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС.

Як зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, за перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%.

Після підписання Угоди у червні 2022 року кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшилась на 53%, а сама ж кількість перетинів — на 43%.

Читайте також: Минулоріч основну частину доходів від експорту агропродовольства Україна отримала від Євросоюзу

Угода також спрощує процедуру визнання водійських документів. Україна та ЄС звільнили власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram