Кліматичний феномен Ла-Нінья закінчується — це може змінити баланс виробництва агропродукції у світі

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-17
Австралійська рада з метеорології офіційно підтвердила, що кліматичний феномен Ла-Нінья закінчився. Про це повідомив AgriCensus.

Як йдеться у повідомленні, Ла-Нінья закінчилася в тропічній частині Тихого океану. Південне коливання Ель-Ніньо тепер нейтральне. За даними метеорологів, нейтральні умови, ймовірно, збережуться в південній півкулі восени відповідно до міжнародних кліматичних моделей.

Температура у східній частині Тихого океану зазвичай нижча під час Ла-Нінья. Це приносить вологішу, ніж зазвичай, погоду в Австралії та Південно-Східній Азії та більш суху погоду у північній та Південній Америках. Отже, припинення Ла-Ніньї може призвести до посилення виробництва в Аргентині, яка суттєво потерпає від посухи.

Більше про Ла-Нінья: Кліматичний феномен, який триває вже три роки поспіль, негативно впливає на світове сільське господарство

Водночас фахівці констатували, що умови Ель-Ніньо у другій половині цього року можуть призвести до більш посушливих умов для Австралії, що матиме наслідки для вирощування пшениці.

Однак надто песимістичних варіантів ринок не очікує. Трейдери вважають, умови Ель-Ніньо повернуть австралійський урожай до звичного рівня після кількох рекордних зборів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram