Кліматичний феномен, який триває вже три роки поспіль, негативно впливає на світове сільське господарство

Кліматологи вважають, що кліматичний феномен Ла-Нінья може затягнутися ще на рік. Таким чином він триватиме вже третій поспіль, що посилить невизначеність на світових агроринках. Про це повідомив GrainTrade.

Ла-Нінья — це холодна течія на поверхні Тихого океану. Її рідко спостерігають два роки поспіль, найчастіше — лише рік. На цей раз явище затягнулося вже на три роки. У Північній півкулі Ла-Нінья з імовірністю 91% триватиме у вересні–листопаді та зменшиться до 54% у січні–березні 2023 р.

Проте найбільше від цього явища потерпають країни Південної півкулі. Накриклад, воно принесло посуху на підень Бразилії, через що там різко скоротилося виробництво кукурудзи. Дефіцит опадів суттєво знизив і урожайність сої у 2019/20 МР та 2021/22 МР у південних штатах. Метеорологи прогнозують, що у жовтні та листопаді опади на півдні знову будуть нижчими за норму.

Ще більше, аніж Бразилія від Ла-Нінья потерпає Аргентина. Через нестачу вологи урожайність кукурудзи, пшениці та сої протягом кількох років там різко знизилася. Очікується, що виробництво кукурудзи, яку ще не почали сіяти, у 2022/23 МР також скоротиться.

NB: На північ США Ла-Нінья приносить холодну штормову погоду, а на південь — спеку та посуху. Викликані явищем урагани в Атлантичному басейні руйнують інфраструктуру та перешкоджають експорту зерна з США.

На схід Австралії феномен приносить додаткові дощі, що сприяє посіву пшениці. За оцінками місцевих аналітиків, у 2022/23 МР врожай пшениці виросте до 32,2 млн т завдяки інтенсивним опадам зимово-весняного періоду. Водночас на півночі країни Ла-Нінья викликає катастрофічні повені.

У період літніх мусонів у Південно-східній Азії під час Ла-Нінья кількість опадів зростає, що сприяє виробництву рису в Індії, Пакистані, В’єтнамі та Таїланді. Проте в Індії цьогоріч під час сівби рису дощі були періодичними. Ймовірно, у цьому сезоні тривалість південно-західних мусонів, що завершуються у жовтні, через Ла-Нінья продовжиться, що вплине на стиглі посіви рису.

На схід екваторіальної Африки Ла-Нінья приносить посуху, яка вже стала найсильнішою за чотири десятиріччя. Зниження кількості опадів в Сомалі, Судані, Кенії, Танзанії, Руанді, Уганді та Ефіопії знизить врожаї на тлі світового дефіциту зерна. Скорочення виробництва в країнах Східної Африки призведе до зменшення поставок в інших країнах, що погіршить світову продовольчу безпеку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram