Спалах раку картоплі у цьому сезоні фахівці зафіксували на Прикарпатті. У кількох районах Івано-Франківської області Коломийському, Рожнятівському та Верховинському  вже запровадили карантин та вжили заходів зі знищення збудників хвороби.

NB: Цю небезпечну хворобу картоплі викликає викликає вид патогенних грибів Synchytrium endobioticum, що належать до внутрішньоклітинних паразитів. Спори грибів активізуються за вологої і теплої погоди. Цикл розвитку гриба триває 10-12 днів. За вегетаційний період гриб може дати кілька поколінь. Втрати врожаю при цьому можуть становити до 80%.
Хвороба проявляється у вигляді утворення на бульбах спочатку білих, потім жовтуватих, і, в підсумку, коричневих або чорних наростів, які потім гниють і перетворюються в буру слизову рідину з сильним неприємним запахом. На ранніх стадіях хвороба уражає усю площину бульби, згодом ракові нарости виникають хіба навколо вічок.

Рак картоплі. Фото: http://report.if.ua

З культурних рослин хвороба вражає, в основному, картоплю, інших представників сімейства Пасльонових рідко. Оскільки рак картоплі значно знижує врожайність, він включений до карантинного списку в 55 країнах світу.

До речі, у Німеччині, де цього року вже ввели карантин через рак картоплі у 16 районах, на заражених ділянках вирощувати картоплю забороняють впродовж наступних 20 років. Німецькі фахівці до кінця не змогли визначити причину спалаху раку картоплі. Серед версій  погана екологія і забруднення полів стічними водами. Фахівці ведуть постійний моніторинг і намагаються розібратися в ситуації.Однак, однозначно заражені бульби споживати не можна як людям, так і тваринам. Відтак, їх краще знищити: наука поки не дала остаточної відповіді на питання про їх нешкідливість для людей і тварин. Уражені раком кущі разом з бульбами і бадиллям або спалюють, або скидають у яму глибиною не менше метра і засипають хлорним вапном (як варіант заливають формаліном або гасом).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram