Україна розраховує отримати 200 мільйонів доларів від Світового Банку в рамках програми «Платимо за результат» для сільськогосподарської сфери.
Про це йшла мова в ході зустрічі в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Максима Мартинюка з представниками Світового Банку напередодні відкриття в Берліні найбільшої сільськогосподарської виставки, «Зеленого тижня».

— Обговорювали новий формат, який називається «Платимо за результат». Попередньо погоджуємо програму і результати, які хочемо досягти. За їх підсумками ми отримуємо фінансування Світового Банку на суму 200 млн дол., — розповіли УкрІнформ джерела, близькі до переговорного процесу.Вони пояснили, що мова йде про кредит, який буде надано безпосередньо Мінфіну. Розподілений він буде на основні сфери сільського господарства: земельні відносини, продовольчу безпеку, лісове господарство.

Наразі структура програми формується, узгоджується з усіма органами. До лютого цього року, коли відбудеться засідання Ради директорів СБ, буде видно кінцевий варіант.

Перше, авансове фінансування, за прогнозами СБ, очікується вже в липні цього року. Поки обговорюється сума в 20% від загального фонду проекту, але ситуація може бути скоректована після засідання Ради директорів. Вся програма розрахована попередньо на три роки.

Для України це буде перша подібна програма в рамках співпраці з Банком. Сама ж структура має досвід в інших державах, в середньому вісім країн щорічно беруть участь в подібних програмах, які представляють собою щось середнє між позикою і донорським позикою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram