PH ґрунту є мірою відносної кислотності або лужності ґрунтового розчину і виражається за 14-бальною шкалою.

NB: Кислотність ґрунту зростає при зниженні pH нижче 7 (нейтральний pH), а лужність ґрунту збільшується при підвищенні pH вище 7.

Лужні ґрунти можуть виникати природним шляхом або через надмірне обмеження, або використання поливної води з високим pH в посушливих районах.Виробникам кукурудзи треба знати pH ґрунту своїх угідь, оскільки це впливає на фізичні, хімічні та біологічні реакції, необхідні для виживання, зростання і врожайності сільськогосподарських культур.

Вплив на мікроелементи рН ґрунту. Рослини вимагають 16 необхідних елементів для росту і розвитку.

Доступність поживних мікроелементів може бути серйозно обмежена рН ґрунту і привести до поганого росту кукурудзи. Доступність всіх поживних мікроелементів, за винятком молібдену, знижується в міру того, як pH в ґрунті піднімається вище 7,5.

Більш високий рН може обмежити розчинність багатьох поживних речовин, і в результаті ці мікроелементи осідають у вигляді твердих матеріалів, які рослина не може використовувати.

Наприклад, розчинність заліза, необхідного для росту рослин, висока при низькому pH, але різко падає при значеннях pH вище 7,5, створюючи залізодефіцитне середовище, нездатне підтримувати оптимальний ріст рослин. Ці умови часто виникають в вапнякових ґрунтах, які є сильно лужними (pH> 7) через присутність надлишку карбонату кальцію.

Залізний хлороз. Ґрунтові умови з високим pH можуть обмежити використання заліза кукурудзою, що призведе до залізного хлорозу. Хлороз також може виникати в погано дренованих полях з високим вмістом натрію і надлишком солей.

NB: Показники ґрунтового заліза вважаються в категорії ризику, коли вони падають нижче 2,5 частин на мільйон. Ґрунти, схильні до залізного хлорозу, часто ущільнюються, отже, аерація ґрунту шляхом обробки може поліпшити ранній ріст рослини. Як варіант, внесення гною та картування областей дефіциту для конкретного застосування добрива з залізом. Сульфат заліза зазвичай застосовується в кількості від 55 до 110 кг/га.

Також було доведено, що позакореневе внесення рідких добрив по листу показало хороші результати на гібридах кукурудзи, відносно стійких до залізного хлорозу.

Дефіцит цинку на кукурудзі. Кукурудза дуже чутлива до цинку.

Існує висока ймовірність того, що урожай позитивно відреагує на внесений цинк в разі низької доступності цинку в ґрунті або якщо ґрунт задовольняє будь-якого з наступних критеріїв:

  • рН вище 7,3 (вапняковий ґрунт);
  • ерозія знищила верхній шар ґрунту;
  • ґрунти дуже піщані з низьким вмістом органічних речовин.

NB: Рівні цинку 0,8 ч/млн є достатніми для зростання сільськогосподарських культур, але якщо вміст цинку в грунті падає до 0,4 ч/млн або менше, рекомендується застосування цинку.

Перші симптоми дефіциту цинку з’являться на нових листі з міжвузллям, починаючи від основи до кінчика. Білі або жовті широкі смуги будуть з’являтися по обидва боки середньої жилки, але краї і кінчики листя будуть залишатися зеленими.Кукурудза є хорошим індикатором врожаю з низьким вмістом цинку в ґрунті. Якщо врожай кукурудзи не потребує додавання цинку, то інші культури навряд чи потребують цинкових добрив.

Численні продукти цинкового добрива розбиті на категорії різних компонентів, таких як неорганічні, синтетичні хелати, природні сполуки, розчинні і нерозчинні продукти та інші змінні джерела цинку. Зокрема, розчинні джерела цинку рекомендуються для ґрунтів з високим pH.

Дефіцит фосфору. Фосфор є важливим макроелементом для здорових рослин, так як він відіграє роль в створенні структурних компонентів рослин, біохімічних реакціях і фотосинтезі.

NB: Фосфор часто менш доступний рослині на вапняних ґрунтах в результаті реакцій з кальцієм.

При рівні рН ґрунту від 7,2 до 8,5 фосфор стає недоступним для рослин, оскільки він фіксується у вигляді нерозчинних фосфатів кальцію.

Дефіцит фосфору зазвичай асоціюється з червонувато-пурпуровим забарвленням листя і стебел кукурудзи, яка може викликати низькорослі або дрібні рослини на початку вегетації.

Пурпурова кукурудза не єдина ознака того, що в ґрунті не вистачає фосфору. Проведіть тестування ґрунту, щоб підтвердити рівень фосфору і pH. До речі, органічні джерела фосфору також є у великій кількості в рослинних рештках. Гній також є джерелом фосфору, але вміст поживних речовин може широко варіюватися в залежності від типу гною (завжди перевіряйте добриво на склад поживних речовин).

Загальні поради з управління високим pH:

  • Агресивне використання стартових добрив.
  • Застосування гною в областях з відомими проблемами поживних мікроелементів.

Гібридний відбір. Обирайте гібриди кукурудзи, які можуть переносити підвищені рівні рН ґрунту, підтримувати прийнятну висоту рослини і показувати оптимальну врожайність.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram