Світові ціни на зерно знижуються, але все ще суттєво вищі від минулорічних

Середнє значення індексу цін на зернові в червні становило 166,3 пунктів Це на 4,1% нижче за травневий показник, але на 27,6% вище за рівень червня 2021 року. Про це повідомили у ФАО.

Зокрема світові ціни на пшеницю у червні впали на 5,7%. Однак вони на 48,5% перевищували минулорічний показник. Причинами червневого зниження аналітики вважають сезонне збільшення обсягів доступного зерна нового врожаю в Північній півкулі, сприятливі умови для вирощування пшениці в низці найбільших країн-виробників та очікуване зростання виробництва в рф.

NB: Світові ціни на фуражні зернові впали на 4,1%, але залишились вищими за минулорічні на 18,4%.

Світові ціни на кукурудзу знизилися на 3,5% порівняно з попереднім місяцем під впливом сезонного збільшення обсягів доступного зерна в Аргентині та Бразилії та сприятливих для обробітку цієї культури умов у США.

Середній індекс цін на олію у червні становив 211,8 пунктів, що на 7,6% менше, ніж у попередньому місяці. Світові ціни на пальмову олію знизилися через сезонне зростання виробництва в основних країнах-виробниках і перспективи збільшення поставок з Індонезії. Водночас світові ціни на соняшникову та соєву олії впали через низький світовий імпортний попит унаслідок зростання витрат.

Червневий індекс цін на цукор ФАО в середньому становив 117,3 пункту на 2,6% менше ніж травневий. Так, ціни на цукор знизилися другий місяць поспіль і досягнули найнижчого рівня з лютого.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram