Після того як Індія заборонила експорт пшениці, світові ціни неї виросли подекуди на 6%.

Найбільше на 6% подорожчали липневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго до $458,4/т. Липневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті, подорожчали на 5,5%. На 4,5% збільшилась вартість вересневих ф’ючерсів на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі. На 5,4% зросли вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext. Серпневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго здорожчали на 4,2%.

NB: Основним чинником впливу на світовий ринок пшениці сьогодні є війна в Україні. Невизначеність з розблокуванням портів до початку збирання нового врожаю посилює занепокоєння трейдерів, особливо з огляду на погіршення стану посівів озимої пшениці у США та Франції.

Ціни на пшеницю в Україні залишаються на низькому рівні 7000-7500 грн/т ($240-260/т) з доставкою на млин. Аналітики зазначили, що по мірі активізації відвантажень у західному напрямку та нарощування експорту внутрішні ціни на пшеницю зростатимуть до $300/т.

Нагааємо, що у суботу влада Індії оголосила про заборону експорту пшениці, хоча й уточнила, що продовжить поставляти пшеницю до деяких країн, наприклад Єгипту або Бангладеш.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram