Увага трейдерів зараз прикута до погодних умов в Індії, Бразилії та Пакистані. Там спека знижує потенціал врожаю. Водночас у регіонах вирощування озимої пшениці у США найближчим часом очікують дощів. Про це повідомив GrainTrade.

На посівах кукурудзи у центральній частині Бразилії запаси ґрунтової вологи продовжують знижуватися. У штаті Мату-Гросу зафіксовано найсильніший за останні 17 років дефіцит опадів.

В Індії та Пакистані панує аномальна спека. У березні в Індії зафіксували найвищу з 1901 року температуру, а квітень може бути ще спеконішим. Спека та посуха можуть на 10-15% знизити врожай пшениці в країні. Це посилить продовольчу кризу, яка почалася внаслідок військової агресії росії проти України.

Читайте також: Індія хоче заповнити прогалину у світовому постачанні пшениці, яка виникла через війну в Україні

Посіви озимої пшениці в причорноморських країнах, зокрема Україні та росії, перебувають у доброму стані. Однак дощі та холодна погода затримують посів ярих культур. В Україні сівбі у східних та південних областях перешкоджають військові дії та заміновані поля, а інші регіони мають проблеми з пальним.

У США панує холодна та досить волога погода, яка на Середньому Заході затримує посів ярих культур, сої та кукурудзи, а на Південних Рівнинах знижує посушливі явища та покращує стан посівів пшениці. Наступного тижня зливи знову затримуватимуть посівні роботи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram