Вперше за багато років індійська пшениця стала конкурентоспроможною на світовому ринку, оскільки вторгнення росії в Україну “перевернуло” світову торгівлю зерном і спричинило боротьбу за альтернативні шляхи постачання.

За інформацією видання Bloomberg, Індія хоче заповнити світову прогалину в експорті пшениці, яка виникла через війну в Україні. Це означає, що якість індійського зерна матиме більше значення, ніж будь-коли раніше.

Для Індії це означає готовність протистояти викликам, які раніше гальмували експорт. Зокрема, через домішки в зерні, багато покупців настророжено ставляться до індійської пшениці. Процес очищення зерна від пилу, піску і каміння в Індії зазвичай виконують вручну, що, очевидно, впливає на якість.

NB: Проблеми з якістю зерна з Індії також виникали через надмірне використання пестицидів у деяких індійських регіонах.

Експерти зазначили, що Індії доведеться вирішити ці проблеми, якщо країна хоче стати основним постачальником пшениці в світі. Індійський уряд заявив, що готовий долати такі виклики.

Зокрема, країна нещодавно отримала схвалення на імпорт пшениці від Єгипту і очікує на рекордний експорт. У свою чергу Єгипет ввів власний контроль якості, який вимагає від імпортерів подавати запит на перевірку індійської пшениці перед відправленням. На що уряд Індії запевнив, що країна готова експортувати до Єгипту пшеницю найвищої якості.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram