Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство для суттєвого збільшення об’єму залізничних перевезень українського експорту. Відповідний меморандум підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Зокрема, йдеться про розширення залізничних шляхів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та через блокування частини залізничної мережі України.

Україна та Польща спільно працюватимуть над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України:

  • створюватимуть спільні митні правила;
  • вирішуватимуть організаційні проблеми використання різних колій;
  • шукатимуть вільний рухомий склад тощо.

В “Укрзалізниці” зазначили, що спільний менеджмент українських та польських залізниць дозволить створити прості та зручні логістичні рішення.

Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів АТ “Укрзалізниця” та польських колег дозволить сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, який відмовляється від російських поставок та російської логістики. Ми готові спільно інвестувати та заробляти, будуючи міцні зв’язки з Європою та світом, зазначив голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін.

Він додав, що робота над створенням спільного підприємства розпочнеться негайно, щоб якнайшвидше відкрити потенціал для економічного співробітництва, модернізації залізничної інфраструктури, збільшення перевезень як через кордон, так і територією ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram