Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України із закликом забезпечити можливість виїзду за кордон для працівників, заброньованих підприємствами на період воєнного стану.

Асоціація також просить ініціювати розроблення ефективного та прозорого порядку надання короткострокової відстрочки військовозобов’язаних від призову для виїзду за кордон для бізнес-цілей.

У ЄБА зазначили, що це сприятиме відновленню економічної діяльності України. Адже чимало процесів та операцій потребують можливості виїзду за кордон ключового персоналу.

Налагодження нових логістичних ланцюгів, пошуки нових ринків збуту та постачання зазвичай потребують особистого залучення керівництва та профільного персоналу компаній. Окрім того, аби запускати нові виробничі лінії у країні важливою є можливість для інженерно-технічного персоналу брати участь у навчанні та обміні досвідом, зазначили у ЄБА.

Сьогодні відсутній чіткий та прозорий порядок отримання відстрочок від призову на військову службу з метою виїзду за кордон. На думку експертів Асоціації, уже у короткостроковій перспективі це може суттєво знизити якість переговорних процесів з міжнародними бізнес-партнерами або взагалі призупинити запуск нових бізнес-проєктів. У кінцевому результаті така ситутація позначиться на виробництві промислової і сільськогосподарської продукції та, відповідно, знизить надходження валюти в країну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram