Станом на 28 квітня українські банки видали аграріям кредитів на 14 млрд 905 млн грн. Основна частина цієї суми залучена за програмою портфельних гарантій 80% майже 10 млрд 200 млн грн. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Шість областей уже залучили більше мільярда гривень: Кіровоградщина (2 млрд 47 млн грн), Вінниччина (1 млрд 829 млн), Дніпропетровщина (1 млрд 467 млн грн), Київщина (1 млрд 177 млн грн), Одещина (1 млрд 259 млн грн) та Полтавщина (1 млрд 196 млн грн).

Цього тижня банки видали аграріям кредитів приблизно, як за два тижні до того. Деякі державні банки вводять додаткові кредитні канікули для малого й мікробізнесу, відтерміновуючи виплати за тілом кредиту та відсотками на декілька місяців. Станом на сьогодні кредити отримали 5 033 с/г товаровиробники, — розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Зазначимо, що таке кредитування аграрії отримують у рамках програми “Доступні кредити 5-7-9%” на 6 місяців пі 0%. Щоб отримати кредит, потрібно забезпечити для застави тільки 20% від суми, решту гарантує держава. Скористатися умовами програми можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram