Інтенсивна технологія вирощування сої передбачає низку агротехнічних заходів, серед яких одним із найважливіших є інокуляція насіння, що дає змогу рослинам сої забезпечити свої потреби в азотному живленні завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями. Бактерії розпізнають кореневі волоски сої і вбудовуються в клітини кореневої системи, формуючи нові органи – бульбочки. Цей процес називається нодуляцією.

Читайте також: Нодуляція сої в деталях – просто про складне

Бульбочкові бактерії Bradyrhizobium japonicum еволюційно сформували взаємовигідний симбіоз із бобовими рослинами. Завдяки ньому, вони отримують вуглеводи в доступній формі, що виділяють корені, а рослини використовують атмосферний азот, який бактерії перетворюють на аміак.

– Цьогоріч компанія UKRAVIT SCIENCE PARK пропонує всім аграріям, які вирощують сою, два потужні інокулянти виробництва США, зазначає менеджер відділу біотехнологій компанії Катерина Бальвас-Гремякова. – Ці препарати відрізняються препаративними формами – суха та рідка, і кожен із них можливо вписати в різні технології вирощування, відповідно до наявного обладнання протруювання насіння тощо.

Ці сучасні інокулянти, завдяки запатентованим науковим розробкам компанії TerraMax Inc USA, поєднують у собі природні механізми нодуляції та завдяки удосконаленню препаративної форми дають змогу використовувати продукти на основі біологічних агентів за різних кліматичних і природних умов.

Інокулянт Maximize це малооб’ємний інокулянт зі стабільним титром 4х109 КУО/мл Bradyrhizobium japonicum (штам: IMB B-7726). Одного пакета препарату достатньо для обробки 9071 кг насіння: на кожну насінину потрапляє близько 1,1 мільйона клітин бактерій.

Інокулянт TerraMax Dry на основі гуматів і двох штамів Bradyrhizobium japonicum (USDA 110 та IMB B-7726) із титром 1х108 КУО/г. Завдяки своїй сухій формі та адгезійним властивостям ним можливо обробляти насіння безпосередньо в сівалці. Якщо ж технологічна схема інша, препаративна форма дає змогу проводити завчасну (до 30 днів ) обробку насіння до висіву.

– Варто зазначити, що біологічні продукти на основі бульбочкових бактерій створенні, щоб максимізувати природний потенціал рослин сої і в такий спосіб покращити продуктивність культури та її врожайність, – зазначають у компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram